کفش ایران فوتبال جام جهانی حسن روحانی

کفش: ایران فوتبال جام جهانی حسن روحانی رییس جمهور اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی احتمال زیاد کردن سهمیه حجاج ایرانی به ۹۰ هزار نفر در حج آینده

حمید محمدی گفت: سهمیه حجاج ایرانی نسبت به جمعیت کشور در حج گذشته ۷۹۹۰۰ نفر بود که بر اساس توافق صورت گرفته با عربستان، این تعداد با زیاد کردن ۳.۵ درصدی به ۸۲۸۰۰

احتمال زیاد کردن سهمیه حجاج ایرانی به ۹۰ هزار نفر در حج آینده

احتمال زیاد کردن سهمیه حجاج ایرانی به ۹۰ هزار نفر در حج آینده

عبارات مهم : ایران

حمید محمدی گفت: سهمیه حجاج ایرانی نسبت به جمعیت کشور در حج گذشته ۷۹۹۰۰ نفر بود که بر اساس توافق صورت گرفته با عربستان، این تعداد با زیاد کردن ۳.۵ درصدی به ۸۲۸۰۰ نفر بدون احتساب عوامل و عاملان در حج سال ۹۷ زیاد کردن یافت.

مهر نوشت:معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در نشست مدیران ستادی و استانی شرکت حج و زیارت در پایتخت کشور عزیزمان ایران سخن می گفت به مذاکرات خود با مقامات وزارت حج عربستان اشاره کرد و افزود: طی مذاکرات درخواست زیاد کردن ۵ هزار نفر دیگر را مطرح کردیم که در صورت تحقق آن به عدد ۹۰ هزار نفر خواهیم رسید.

احتمال زیاد کردن سهمیه حجاج ایرانی به ۹۰ هزار نفر در حج آینده

محمدی تاکید کرد؛ در مذاکرات با وزیر و مسئولین حج عربستان مطالبات ما در خصوص اتفاق منا و مسجدالحرام و احقاق حقوق شهدا و مصدومان آن با جدیت پیگیری شد. در مورد اتفاق مسجد الحرام به توافق جهت پرداخت حقوق مربوطه از طرف عربستان دست یافتیم که بر اساس راهکارهای خاص خود عملی خواهد شد و در مورد فاجعه منا ضمن آنکه مطالبات ما در خصوص منا و شهدای منا در متن توافقنامه آمده هست، طرف سعودی تاکید کرد که نتیجه های کمیته بررسی را رسما اعلام خواهد کرد.

وی به متن توافقنامه میان هیات ایرانی و وزارت حج عربستان اشاره کرد و افزود: در متن این توافقنامه علاوه بر تامین خواسته هایی که در سال گذشته داشتیم، ضمن قدردانی از نقش حجاج ایرانی و تاثیر بسزای آنان در برگزاری موفق حج سال ۹۶، بر سر درخواستهای دیگری نیز توافق شده است است از جمله فراهم شدن بستر استفاده حجاج ایرانی از مراکز درمانی عربستان. به این ترتیب حجاج کشور عزیزمان ایران علاوه بر مراکز پزشکی ایرانی مستقر در عربستان، می تواند با استقرار مترجم از خدمات پزشکی آن کشور درشهرهای مدینه، مکه و مشاعر نیز استفاده کنند.

حمید محمدی گفت: سهمیه حجاج ایرانی نسبت به جمعیت کشور در حج گذشته ۷۹۹۰۰ نفر بود که بر اساس توافق صورت گرفته با عربستان، این تعداد با زیاد کردن ۳.۵ درصدی به ۸۲۸۰۰

رییس شرکت حج و زیارت با تاکید بر اینکه امنیت، عزت و کرامت حجاج کشور عزیزمان ایران همواره مورد تاکید جدی این شرکت و دیگر مسئولان کشور بوده هست، تصریح کرد؛ این خواسته همچون حج گذشته در متن توافقنامه لحاظ گردید.

رییس شرکت حج و زیارت در ادامه با اعلام شروع عملی روند برنامه ریزی و اجرایی حج ۹۷ گفت: بعد از آخر حج سال ۹۶ ، آسیب شناسی این سفر الهی در کارگروههای متفاوت شروع و به راهکارهای خوبی منجر شده است است که می تواند جهت خدمت رسانی بهتر و زیاد به زائران در حج سال اینده مورد استفاده قرار گیرد.

معاون وزیر خدمت رسانی به حجاج بیت الله الحرام را وظیفه ای دینی توصیف کرد و اظهار داشت: همه کارکنان شرکت حج و زیارت در مرکز و استانها که افتخار خدمت در این مجموعه معنوی را یافته اند باید به پاس این نعمت، با برخورد مناسب و مطلوب در محل خدمت خود با زایرین عاملان و حجاج و عموم مردم، سر مشق و نمونه واکنش‌ها اسلامی باشند.

احتمال زیاد کردن سهمیه حجاج ایرانی به ۹۰ هزار نفر در حج آینده

محمدی به برنامه ریزی عربستان جهت حج سال آینده اشاره کرد و گفت: عملکرد بعثه مقام معظم رهبری، شرکت حج و زیارت و عاملان حج جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران هر لحظه و همواره زبانزد بوده و همه باید در حج آینده دست در دست هم به شکلی عمل کنیم که این روند شتاب بیشتری به خود بگیرد.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | عربستان | مذاکرات | عربستان | عربستان، | سال آینده | حج و زیارت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs